Zwykły News

Ikona: 

UWAGA! Łupem oszustów działających metodą „na policjanta” mogło paść prawie 25 tysięcy złotych. Zachowajmy ostrożność!

Oszuści działający metodą „na policjanta” próbowali oszukać kobietę na blisko 25 tys. zł. W tym celu uzyskali dostęp do jej konta i w jej imieniu wystąpili o kredyt na ponad 24 000 zł. Działanie oszustów zostało udaremnione, kiedy informacja trafiła do miechowskich policjantów. Choć przestępcy byli już o krok od sukcesu, operacje na koncie zostały zablokowane, zanim oszuści zdołali przelać pieniądze na swój rachunek. 

Polish

Policjanci odzyskali skradzione rzeczy zanim pokrzywdzeni zorientowali się, że padli ofiarą przestępstwa

Realizacja pracy operacyjnej doprowadziła miechowskich funkcjonariuszy do skradzionych na terenie Miechowa rzeczy. Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży oraz zabezpieczyli skradziony rower oraz młot udarowy. Śledczy  musieli jeszcze ustalić pokrzywdzonych, gdyż ci o kradzieży jeszcze nic nie wiedzieli – brak przedmiotów stwierdzili dopiero w obecności funkcjonariuszy. Sprawca usłyszał zarzuty kradzieży, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Polish

Nie daj Czadu!

Wkraczamy w okres grzewczy. Często zamykamy szczelnie okna i drzwi. Przypominamy, że piecyki wyposażone w otwartą komorę spalania, przy braku odpowiedniej ilości tlenu, mogą wytwarzać śmiercionośny CZAD! Apelujemy do zarządców budynków i ich właścicieli, aby zadbali o okresowe przeglądy wentylacji kominowej i instalacji gazowej. Warto również samemu zaopatrzyć się w czujnik czadu, który przestrzeże nas kiedy stężenie tlenku węgla w naszym mieszkaniu stanie się szkodliwe i niebezpieczne dla zdrowia i życia.

Polish

Pages

Subscribe to RSS - Zwykły News