Oświęcim. Mężczyzna w depresji potrzebował rozmowy, pomógł oficer dyżurny Policji

Oświęcim. Mężczyzna w depresji potrzebował rozmowy, pomógł oficer dyżurny Policji

W nocy z 17/18 października ,oficer dyżurny oświęcimskiej komendy Policji przeprowadził fachową rozmowę ze znajdującym się w depresji 39 – letnim mieszkańcem Kęt.  Ustalił miejsce, w którym przebywał  desperat, więc policjanci szybko do niego dotarli.

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę.

Tuż po godzinie 22.00 na telefon alarmowy oświęcimskiej komendy Policji zadzwonił nietrzeźwy mężczyzna, który poinformował, że znajduje się nad rzeką Sołą, i z powodu problemów rodzinnych zamierza  targnąć się na własne życie. Dyżurny błyskawicznie  rozpoczął odwodzić desperata od tak drastycznej decyzji.  Podczas rozmowy ustalił, że mężczyzna jest mieszkańcem Kęt i przebywa nie nad rzeką, a we własnym domu. W związku z powyższym informacja natychmiast  została przekazana policjantom z Komisariatu Policji w Kętach, którzy szybko dotarli pod wskazany adres. Otworzył im 39 – latek. Mężczyzna  swoje zachowanie tłumaczył  wpływem alkoholu oraz dużymi problemami rodzinnymi.

Policjanci niejednokrotnie pomagają osobom w trudnych sytuacjach życiowych, najpierw interweniując, a później inicjując pomoc fachowców z różnych ośrodków udzielających wsparcia w kryzysie. Pamiętajmy , że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji m.in. powiatowe centrum pomocy rodzinie, ośrodek interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne,  których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby nie pozostawać  z problemem samemu. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie.