KPP Wadowice. Poszukiwany oszust. Publikujemy zdjęcia z monitoringu

KPP Wadowice. Poszukiwany oszust. Publikujemy zdjęcia z monitoringu

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach poszukują mężczyzny, który w sierpniu br. na terenie Wadowic dopuścił się oszustwa metodą „na policjanta”. Mężczyzna podając się za funkcjonariusza Policji wprowadził w błąd pokrzywdzonego co do możliwości kupna sprzętu elektronicznego rzekomo wyprzedawanego z jednostki Policji. Pokrzywdzony przekazał oszustowi pieniądze na poczet „zamówionego sprzętu”, którego nigdy nie otrzymał.

Rysopis poszukiwanego: mężczyzna w wieku 40-45 lat, wzrost około 178 cm, krępej budowy ciała, włosy blond z widoczną łysiną, na oczach okulary korekcyjne z ciemnymi oprawkami. W chwili zdarzenia ubrany był w beżową kurtkę zapinaną na zamek, białą koszulę, jasne spodnie, brązowe buty. Mężczyzna miał przy sobie ciemną saszetkę (przewieszoną przez ramię).

Osoby, które na opublikowanych zdjęciach rozpoznają poszukiwanego mężczyznę, proszone są o zgłaszanie się do Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach lub kontakt telefoniczny z dyżurnym jednostki pod nr 33 8729 200.

Zapewniamy pełną anonimowość.