Ogromny sukces małopolskich policjantów w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Służb Mundurowych

Reprezentacja małopolskiego garnizonu Policji zdobyła aż 12 medali podczas Ogólnopolskich Zawodów Pływackich Służb Mundurowych im. kom. Wacława Lejko o Puchar Komendanta Głównego Policji. Zawody poświęcone pamięci kom. Wacława Lejko, który zginął w tym roku podczas głębinowego nurkowania w jeziorze Garda, odbyły się na terenie Kompleksu Basenów Rehabilitacyjnych "Muszelka" w Warszawie. W imprezie wzięło udział 60 zawodniczek i zawodników różnych służb z całego kraju. Bardzo dobrze w tej rywalizacji wypadli policjanci. Zdobyli łącznie 40 medali, w tym 16 złotych. Małopolskę reprezentowały 4 osoby, służące na co dzień w: Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie, krakowskim CBŚP, Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie oraz Komisariacie Policji IV w Krakowie.

W naszej reprezentacji najczęściej zwyciężała policjantka Wydziału Kryminalnego KWP w Krakowie, która stanęła na podium 3-krotnie zdobywając 2 złote medale na dystansie 50 i 100 m stylem dowolnym oraz medal srebrny na dystansie 50m stylem klasycznym (kategoria masters). Druga z pań, służąca w Wydziale do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Krakowie, zwyciężyła na dystansie 50 m stylem dowolnym oraz 2-krotnie zajęła 2 miejsce na dystansie 50 i 100 m stylem klasycznym (kategoria open). Zastępca Komendanta Komisariatu Policji IV w Krakowie kom. Leszek Zagórski stanął na podium 2 razy, zdobywając medale srebrny i brązowy odpowiednio na dystansie 100 i 50 m stylem klasycznym (kategoria masters). Zawodnik ten ponadto uplasował się na 4 pozycji na dystansie 50 m stylem dowolnym. Największym dorobkiem medalowym może poszczycić się reprezentant krakowskiego CBŚP, który z zawodów przywiózł: złoty medal za zajecie 1 miejsca na dystansie 50 m stylem dowolnym, 2 srebrne medale ( 100 m stylem dowolnym i 100 m stylem motylkowym) oraz brąz za 3 miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym (kategoria masters). Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

(Foto: KGP/mw)