Kraków. Sprawcy rozboju zatrzymani

Kraków. Sprawcy rozboju zatrzymani

Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kilkadziesiąt minut wcześniej, na przystanku autobusowym, dokonali rozboju na 23-letnim mieszkańcu Krakowa. Sprawcy usłyszeli zarzuty.

Do zdarzenia doszło w sobotę (2 grudnia) tuż przed północą, w rejonie Ronda Mogilskiego. Zaraz po napadzie pokrzywdzony  zadzwonił na Policję, że został pobity i okradziony.

Według jego relacji, został zaczepiony przez trzech mężczyzn na przystanku komunikacji miejskiej,  kiedy oczekiwał na przyjazd autobusu. Początkowo jeden z nich zapytał o ,,ogień”, jednak kiedy uzyskał negatywną odpowiedź, sytuacja zrobiła się bardzo nerwowa. Mężczyźni stawali się coraz bardziej agresywni, wyzywali i prowokowali 23- latka. W końcu doszło do szamotaniny, a jeden z napastników wyciągnął pałkę teleskopową i zaczął uderzać nią swoją ofiarę. Napadnięty zasłaniał się sportową torbą, którą miał przy sobie, jednak na skutek zadawanych uderzeń, ta wypadła mu z rąk. Atakujący wykorzystali to, zabrali torbę i uciekli w kierunku ul. Misiołka.

Policjanci błyskawicznie pojawili się na miejscu zdarzenia penetrując  m.in. okoliczne ulice, w rejonie, w którym doszło do napadu. Po kilkunastu minutach na ul. Grunwaldzkiej zauważyli poszukiwane osoby. Byli to dwaj mieszkańcy Krakowa w wieku 21 i 20 lat. Jak się okazało, młodszy z zatrzymanej dwójki okładał poszkodowanego pałką podczas gdy starszy zabrał torbę. Sprawcy podczas zatrzymania mieli przy sobie m.in. pałkę teleskopową oraz gaz pieprzowy. Podczas penetracji okolicy policjanci znaleźli  też torbę, wokół której leżały porozrzucane klapki, ręczniki oraz woda mineralna. Poszkodowany potwierdził, że są to jego rzeczy. Ustalono, że z torby zniknęły pieniądze oraz czapka.

Zatrzymani usłyszeli zarzut rozboju, grozi im do 12 lat więzienia. Trwają czynności zmierzające do ustalenia trzeciego uczestnika zdarzenia.