Powiat krakowski. "Bezpieczny Mikołaj" w Dojazdowie

Powiat krakowski. "Bezpieczny Mikołaj" w Dojazdowie

6 grudnia br., w rejonie Przedszkola Samorządowego w Dojazdowie, było bezpiecznie i świątecznie. A wszystko to za sprawą dzielnych dzieci, które korzystając z obchodzonego dziś „Mikołaja”, postanowiły wcielić się w rolę tego najbardziej lubianego przez nie biskupa. Przedszkolakom w realizacji przedsięwzięcia pomogli funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, którzy wspólnie z najmłodszymi przeprowadzali niecodzienne kontrole drogowe.

Policjanci badali, czy osoby prowadzące samochody są trzeźwe, używają pasów bezpieczeństwa oraz prawidłowo przewożą najmłodszych pasażerów. Funkcjonariusze sprawdzali także prędkość, z jaką poruszają się pojazdy, a także ich stan techniczny i oświetlenie.

Kierujący nie mogli jednak liczyć na wyrozumiałość zarówno mundurowych, jak i małych Gwiazdorów.

Za popełnione wykroczenia drogowe, funkcjonariusze karali mandatami, a przedszkolaki dodatkowo wręczały niesfornym kierowcom rózgi. Natomiast na wzorowo poruszających się po drogach czekały medale i podziękowania od uśmiechniętych dzieci.

Przeprowadzona dziś w Dojazdowie akcja wpisała się w cykl policyjnych działań promujących bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, ponieważ bawiąc – uczy najmłodszych, a upominając – zmusza dorosłych do głębszych refleksji.