Akcja „SpoKREWnieni służbą” dobiega końca

„SpoKREWnieni służbą”

Powoli dobiega końca druga edycja ogólnopolskiej akcji pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej pod hasłem „SpoKREWnieni służbą” dla uczczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w ramach której organizowane są zbiórki krwi dla chorych i ofiar wypadków.

2 marca 2018 roku na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie została przeprowadzona pierwsza tegoroczna zbiórka krwi w ramach tej akcji.  W kolejnych dniach marca odbyło się kilkanaście  podobnych zbiórek krwi w jednostkach organizacyjnych Policji oraz oddziałach terenowych RCKiK naszego województwa. Poniżej zamieszczamy harmonogram akcji  i galerie i linki do poszczególnych relacji.

27 marca 2018 roku krakowscy policjanci po raz kolejny dołączyli do tej ogólnopolskiej akcji.  Na terenie tymczasowej siedziby Oddziału Prewencji Policji w Krakowie na  os. Willowym funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Krakowie oraz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Krakowie oddawali krew. Łącznie od 24 osób zebrano 10 800 ml krwi.

Ponadto kilku krakowskich policjantów dołączyło również do organizowanej w tym  akcji przez  Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie dla pracowników UW oraz funkcjonariuszy służb mundurowych.

Dotychczas na terenie naszego województwa w trakcie organizowanych przez jednostki Policji zbiórek krwi łącznie wzięło udział 313 osób i zebrano ponad 140 litrów krwi. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji należą się słowa podziękowania i  uznania. Krew to jedyny w swoim rodzaju dar, którego nie można wyprodukować. Dziś dzięki wsparciu policjantów, pracowników Policji, strażaków, a także uczniów klas mundurowych pobrana krew pozwoli zabezpieczyć ten cenny dar dla potrzebujących chorych oraz ofiar wypadków przebywających w szpitalach i klinikach naszego regionu.

Zachęcamy do udziału w ostatniej zbiórce krwi , w dniu 28 i 29 marca w godz. 8:00-11:00 w oddziale terenowym RCKiK w Bochni przy ul.  Krakowskiej  31. Do akcji oddawania krwi  zapraszamy policjantów , pracowników Policji, ale także funkcjonariuszy innych służb, jak również mieszkańców naszego województwa.

 

Dotychczasowe akcje:

KPP Dąbrowa Tarnowska

http://dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/spokrewnieni-sluzba-w-holdzie-zolnierzom-wykletym-zbiorka-krwi-dla-chorych-i-ofiar

KPP Kraków

http://kpp-krakow.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/zakonczona-akcja-spokrewnieni-sluzba-w-kpp-krakow-udalo-sie-zebrac-55-litra-krwi

KPP Limanowa

http://limanowa.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/spokrewnieni-sluzba-podsum...

KPP Brzesko

http://brzesko.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/spokrewnieni-sluzba-podziel...

KPP w Suchej Beskiedzkiej

http://sucha-beskidzka.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/akcja-spokrewnieni-sluzba

KPP w Gorlicach

http://gorlice.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/spokrewnieni-sluzba-gorlicc...

KMP w Nowym Sączu

http://nowy-sacz.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/kazda-kropla-jest-cenna-w...

KPP Zakopane

http://zakopane.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/dziekujemy-serdecznie-wszy...

KPP Oświęcim

http://oswiecim.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/oswiecim-policjanci-oraz-m...

KPP Myślenice

http://myslenice.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/zbiorka-krwi-spokrewnieni...