Kręci mnie bezpieczeństwo ... cudzoziemców

Kręci mnie bezpieczeństwo ... cudzoziemców

W ubiegły piątek, w krakowskiej firmie Philip Morris policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zorganizowali prelekcje dla pracowników obcojęzycznych. W czasie spotkania funkcjonariusze omawiali zagrożenia z jakimi mogą się spotkać cudzoziemcy, oraz umiejętność radzenia sobie w takich sytuacjach.

Poruszane były między innymi tematy dotyczące przestępstw na tle narodowościowym, ale także te związane z kradzieżami czy pobiciami.

Mundurowi apelowali również o zachowanie szczególnej ostrożności podczas uczestniczenia w różnego rodzaju imprezach odbywających się w klubach i dyskotekach, gdzie po spożyciu alkoholu łatwo stracić czujność i paść ofiarą przestępstwa. Kluby, puby i dyskoteki są miejscami, gdzie łatwiej stać się ofiarą przestępców seksualnych, dotyczy to nie tylko kobiet ale również coraz częściej mężczyzn.

Prowadzący prelekcję przekazali zgromadzonym informację o numerach alarmowych, pod które należy dzwonić w nagłych sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia, a także o uprawnieniach policji związanych między innymi z legitymowaniem.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród zgromadzonych pracowników firmy.