Akcja "Patrz w luesterka. Motocykle są wszędzie" z udziałem nowotarskich policjantów

Akcja "Patrz w luesterka. Motocykle są wszędzie" z udziałem nowotarskich policjantów

14 kwietnia br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wspólnie z Grupą Motocyklową  „Zbóje z Gór Podhale” przeprowadzili akcję Polskiego Ruchu Motocyklowego  „Patrz w lusterka. Motocykle są wszędzie”.  Wspólne działania  rozpoczęły się o godzinie 9.00  na drodze krajowej nr  47 w Nowym Targu.

Funkcjonariusze przypominali kierującym, że po zimowej przerwie jednoślady ponownie pojawiły się na drogach, w związku z czym muszą zachować szczególną ostrożność i czujność , tak aby każdy uczestnik ruchu drogowego miał równe szanse.  Uświadamiali również, że motocykl jest znacznie później widoczny, niż samochód dlatego przed wykonaniem manewru wyprzedzania, czy skręcania ważne jest aby patrzeć w usterka, ponieważ jedno spojrzenie w lusterko może zapobiec tragedii.

Motocykliści natomiast rozdawali i przyklejali na tylne szyby naklejki promujące akcję z hasłem „ Patrz w lusterka. Motocykle są wszędzie.” Przypominali również, że ponownie pojawili się na drogach i prosili o czujność  w trakcie jazdy, patrzenie w lusterka oraz poszanowanie,  ponieważ oni mają takie sama prawa na drogach, jak wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Zapewniali także, że sami będą poruszać się bezpiecznie i stosować do przepisów oraz zasad obowiązujących w trakcie jazdy.