Sądecczyzna. Policjanci zatrzymali sprawców pobicia. Pokrzywdzonych „wystawiła” znajoma

Sądecczyzna. Policjanci zatrzymali sprawców pobicia. Pokrzywdzonych „wystawiła” znajoma

Już 1,5 godziny po zgłoszeniu, policjanci z Komisariatu Policji w Grybowie zatrzymali grupę osób, które pobiły w Stróżach trzech młodych mężczyzn. Ponadto, napastnicy uszkodzili ich samochód. Sprawcy usłyszeli zarzuty, a za popełnione przestępstwa mogą spędzić za kratami kilka lat.

3 maja ok. godz. 15.00 do Komisariatu Policji w Grybowie zgłosili się dwaj młodzi mężczyźni, którzy twierdzili, że poprzedniego dnia zostali dotkliwie pobici. W rozmowie z nimi, funkcjonariusze ustalili, że w godzinach nocnych zgłaszający udali się wraz z kolegą do Stróż. Po tym jak zaparkowali samochód na parkingu i wysiedli z auta, zostali napadnięci przez trzech nieznanych im mężczyzn. Sprawcy zaczęli kopać i bić 22-latków oraz 19-latka. Ponadto napastnicy uszkodzili też samochód, którym przyjechała cała trójka, powodując straty na kwotę 3200 złotych.

Pokrzywdzeni nie znali swoich trzech oprawców, jednak grybowscy policjanci działając operacyjnie, już 1,5 godziny po otrzymanym zgłoszeniu zatrzymali pierwszego z napastników i dziewczynę, która sprowokowała tę sytuację, a pozostałych dwóch również tego samego dnia po kolejnych dwóch godzinach.

Następnie mężczyźni w wieku 23-lata, 21 lat i 19 lat oraz dziewczyna w wieku 17 lat (która podstępem sprowadziła pokrzywdzonych we wskazane miejsce i przyglądała się pobiciu), zostali osadzeni w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, a w sobotę 5 maja usłyszeli zarzuty. Wszyscy przyznali do popełnienia zarzucanych im czynów i odpowiedzą za pobicie (art. 158 par. 1 KK), natomiast mężczyźni dodatkowo jeszcze za uszkodzenie samochodu (art. 288 par. 1 KK).

Za popełnione przestępstwo dziewczyna może spędzić za kratami 3 lata, a jej kolegom grozi nawet 5 lat.