Sklepowy złodziej w rękach tarnowskich policjantów

Sklepowy złodziej w rękach tarnowskich policjantów

Tarnowscy policjanci zatrzymali złodzieja sklepowego. Sprawca okradał drogerie, z których sukcesywnie wynosił kosmetyki. Jego łupem padły perfumy, warte ponad 2 tysiące złotych. Za wszystko odpowie przed tarnowskim sądem, a najbliższe miesiące spędzi „za kratkami”.

We wtorek, do policyjnego aresztu trafił 20-latek z Tarnowa, który sukcesywnie okradał drogerie w tym mieście. Został ujęty przez ochronę jednego sklepu, gdy wynosił krem do stóp i skarpety. Pracownicy przekazali mężczyznę tarnowskim stróżom prawa. Podczas przesłuchania okazało się, że mężczyzna podobnych kradzieży na terenie miasta ma dużo więcej. Kryminalni z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum udowodnili dwudziestolatkowi kilka innych kradzieży z tarnowskich perfumerii na łączną sumę ponad 2 tysięcy złotych. Mężczyzna sukcesywnie odwiedzał sklepy, za każdym razem kradnąc z półek jeden flakonik z pachnidłami.

Jak się okazało, sprawca  na swoim koncie ma już podobne kradzieże na terenie województw: podkarpackiego i świętokrzyskiego. Został już za nie skazany i najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym.

Za popełnione przestępstwa w Tarnowie odpowie przed sądem. Za kradzież grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. Wyrok zapewne usłyszy odsiadując poprzednią karę w tarnowskim zakładzie.