Wigilia służb mundurowych

Wigilia służb mundurowych

W  piątek 21 grudnia 2018r. na terenie koszar 6 Brygady Powietrznodesantowej odbyło się spotkanie opłatkowe wszystkich Służb Mundurowych garnizonu Kraków i Kraków - Balice oraz Służb Województwa Małopolskiego i Miasta Kraków.

 

Gospodarzem uroczystego spotkania był Dowódca Garnizonu Kraków – Dowódca 6 Brygady Powietrznodesantowej, generał brygady Szymon Koziatek, a wśród organizatorów znaleźli się: 6BPD, 8 Baza Lotnictwa Transportowego, Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, Komenda Wojewódzka PSP w Krakowie, Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu, Agencja Mienia Wojskowego oddział Kraków, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie, Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego w Krakowie, Straż Miejska Miasta Krakowa, Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Krakowie oraz Małopolski Urząd Celno-Skarbowy.

Ten wyjątkowy czas celebrowali z uczestnikami spotkania przedstawiciele korpusu dyplomatycznego,  władz wojewódzkich, samorządowych i miejskich a także kombatanci działań z okresu II Wojny Światowej i rodziny poległych Spadochroniarzy, którzy odeszli na wieczną wartę wypełniając swoje żołnierskie powinności.

W trakcie spotkania Dowódca 6 Brygady Powietrznodesantowej w swoim przemówieniu podkreślił: „Kończy się 2018 – niezwykle ważny dla nas wszystkich – świętowaliśmy bowiem 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wspólnie organizowaliśmy i uczestniczyliśmy w wielu wydarzeniach upamiętniających tą podniosłą rocznicę i dzisiaj, również wspólnie jesteśmy na spotkaniu opłatkowym.”

Do życzeń złożonych przez Dowódcę spadochroniarzy dołączył się Wojewoda Małopolski Pan Piotr Ćwik, który nie tylko podkreślił rolę Wojska Polskiego jako filaru gotowego bronić granic ale również zaznaczył jak ważna jest nasza niepodległość i to, że sami możemy o sobie stanowić.

Żołnierze, spadochroniarze i funkcjonariusze wspomnianych służ mundurowych przełamali się opłatkiem wspólnie z szacownymi gośćmi, którzy zaszczycili swoją obecnością tą podniosłą uroczystość. Wśród nich znalazł się Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Damian Muskus oraz Ksiądz Pułkownik Doktor Piotr Sroka, który odczytał Ewangelię. 

Część oficjalną zakończyło poświęcenie opłatków przez Jego Ekscelencję, po którym wszyscy zebrani przystąpili do składania sobie życzeń, a następnie kosztowania potraw przygotowanych specjalnie na tą okazję. Uczestnikom spotkania czas umilały koncerty solistów Klubu 6BPD z akompaniamentem Orkiestry Wojskowej w Krakowie.

tekst: http://6bpd.wp.mil.pl/pl/1_353.html