„Dzień Bezpiecznego Internetu” w SP w Michałowicach

„Dzień Bezpiecznego Internetu” w SP w Michałowicach

W ramach wydarzenia „Dzień Bezpiecznego Internetu” w 2019 roku obchodzonego pod hasłem „Działajmy razem”, policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie wspólnie z dyrekcją oraz nauczycielami Szkoły Podstawowej w Michałowicach, zorganizowali w dniu 7 lutego br. na terenie szkoły – grę wirtualno–terenową.

W grze uczestniczyło 110 uczniów z klas od IV do VIII oraz sześciu nauczycieli. Uczestnicy poruszali się w kilkuosobowych zespołach, pomiędzy sześcioma stoiskami. Uczniowie odszukiwali właściwe miejsca, które oznaczone były kartami z kodami QR. Drużyny wykonywały wyznaczone zadania związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem w sieci internetowej i zdobywały punkty, jak również omawiały pozytywne aspekty użytkowania Internetu. W przypadku, gdy któraś z drużyn nie „zaliczyła” zadania – „łapała wirusa komputerowego” i poddawana była „kwarantannie” – „leczeniu na stanowisku Level 4”. W trakcie „kwarantanny” uczniowie wykonywali prace plastyczne związane z tematyką bezpieczeństwa w Sieci.

Grupy otrzymywały „Karty Logowania Drużyny” wraz z zawartym dla niej kodem QR, z informacją do którego stanowiska – „Levelu” można się „zalogować”. Dla uczniów, którzy nie posiadali smartfornu z odpowiednią aplikacją, przygotowano alternatywną formę wskazania stanowiska. Zaproponowana forma działań edukacyjnych w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu spełniła oczekiwania uczniów biorących udział w grze, jako ciekawa forma zdobywania wiedzy o bezpiecznych zachowaniach w korzystaniu z sieci internetowej.

12 marca 2019 roku w szkole Podstawowej w Michałowicach, odbędzie się uroczyste podsumowanie i zakończenie działań prowadzonych w ramach tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.