Kolejne zatrzymania w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, handlującej narkotykami

Kolejne zatrzymania w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, handlującej narkotykami

Kryminalni z Komisariatu Policji VIII w Krakowie zatrzymali 3 mężczyzn, podejrzanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków. To kolejne osoby, które usłyszały zarzuty w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, rozprowadzającej środki odurzające na terenie Krakowa i pobliskich miejscowości. W sumie w tej sprawie zatrzymano już 35 osób.

Dotychczas w śledztwie, prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków-Nowa Huta, policjanci zatrzymali już 32 osoby, wśród których znaleźli się powiązani ze środowiskiem pseudokibiców organizatorzy nielegalnego procederu.  9 podejrzanych usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz m.in. czerpania korzyści z obrotu znacznymi ilościami środków odurzających (6 z nich zostało tymczasowo aresztowanych). Pozostałe odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości marihuany oraz amfetaminy. Ustalono, że grupa wprowadziła na czarny rynek ponad 4 kilogramy marihuany a podczas przeszukań w toku dotychczasowych realizacji zabezpieczono 1,5 kilograma tej substancji.

Policjanci zajmujący się sprawą doskonale wiedzieli, że w czarnorynkową działalność zaangażowanych jest więcej osób, a ich zatrzymanie pozostaje jedynie kwestią czasu. W wyniku sukcesywnie prowadzonych czynności operacyjnych, kryminalni namierzyli kolejnych trzech  podejrzanych w tej sprawie. Mężczyźni w wieku od 21 do 28 lat zostali zatrzymani kilka dni temu w Nowej Hucie. Jak się okazało, dwóch z nich było wcześniej karanych za przestępstwa narkotykowe. Według ustaleń śledczych, zatrzymani ściśle współpracowali z członkami rozbitej szajki, a ich rola polegała na przyjmowaniu od dostawców hurtowych ilości środków odurzających. Materiał dowodowy zebrany w toczącym się postępowaniu, pozwolił na przedstawienie im zarzutu posiadania znacznych ilości marihuany, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

O wcześniejszych realizacjach w tej sprawie pisaliśmy tutaj:
https://malopolska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/policjanci-z-viii-komisariatu-policji-w-krakowie-rozbili-zorganizowana-grupe-przestepcza
http://komisariat8.krakow.malopolska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/krakowscy-policjanci-zatrzymali-kolejnych-11-czlonkow-gangu-narkotykowego-1
http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/170106,Za-kratki-trafil-kolejny-czlonek-narkotykowego-gangu.html

Loading Video...