Krakowscy policjanci ustalili i zatrzymali paliwowego złodzieja

Krakowscy policjanci ustalili i zatrzymali paliwowego złodzieja

18 kwietnia policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie we wczesnych godzinach porannych udali się w rejon ulicy Prądnickiej, gdzie według zgromadzonych informacji miały przebywać osoby trudniące się kradzieżą paliwa na krakowskich stacjach benzynowych. Kradzieży tych dokonano na przestrzeni ostatnich miesięcy na stacjach benzynowych na północy Krakowa. Sprawca tankował pojazd, po czym odjeżdżał bez uregulowania należności.   

Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali 31-latka oraz 18-latka, którzy kompletnie nie spodziewali się wizyty kryminalnych. Obaj mężczyźni to obywatele Rumunii. W toku dalszych czynności ujawniono pojazdy, które wcześniej wykorzystywane były przez jednego z nich do kradzieży paliwa. Mężczyźni zostali przewiezieni do Komendy Miejskiej w Krakowie, gdzie 31-latek przyznał się do zarzucanych mu w sumie 14 kradzieży, tłumacząc się, że paliwo było mu potrzebne do rozwożenia towarów, gdyż zajmuje się handlem. Łączna kwota strat poniesiona na skutek jego działania wyniosła blisko 3000 zł.

Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze 5 miesięcy ograniczenia wolności w zawieszeniu na 2 lata, grzywny oraz zobowiązania do naprawienia szkody. Drugi z mężczyzn po przeprowadzonych czynnościach został zwolniony. Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci przypuszczają, że z czasem poszkodowanych podmiotów w wyniku działania zatrzymanego może być więcej.