Tarnów - Gromnik. Uczniowie klas policyjnych z Gromnika najlepsi w Polsce

Tarnów - Gromnik. Uczniowie klas policyjnych z Gromnika najlepsi w Polsce

Spośród 25 drużyn, które zostały wyłonione z blisko osiemdziesięciu reprezentujących klasy policyjne z całej Polski, VI Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych wyłonił tę najlepszą, która przez najbliższe 12 miesięcy będzie nosiła tytuł KLASY POLICYJNEJ ROKU 2014. 

Zwycięzcami turnieju okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku (424 punkty), którzy zostali uhonorowani pucharem ufundowanym przez Komendanta Głównego Policji nadinsp. Marka Działoszyńskiego, nagrodą rzeczową oraz pamiątkowym dyplomem.

Uczniowie ZSOiZ w Gromniku są znowu najlepszą ekipą wśród szkół z programem policyjnym całej Polski. W dwudniowych zmaganiach, które odbyły się w Szkole Policji w Pile, po rozegraniu czterech finałowych konkurencji (strzelanie, test sprawności fizycznej, pierwszej pomoc przedmedyczna, test wiedzy), o małym Gromniku znowu głośno w Polsce. Uczniowie z tej miejscowości pozostawili w tyle m. in. szkoły z Katowic, Piły, Poznania i Słupska.

Szkoła z Gromnika, której patronuje Komenda Miejska Policji w Tarnowie, szczycić się może wspaniałymi uczniami prowadzonymi przez profesjonalną kadrę, co daje oczekiwane wyniki, nie tylko w kształceniu policyjnym. Wspomnieć wart, że w tym roku dwa najważniejsze trofea trafiły do Gromnika- niedawno Ogólnopolską Olimpiadę Policyjną w Szczytnie wygrała Katarzyna Król – także uczennica ZSOiZ.
Sukcesy szkoły w Gromniku nie są przypadkowe. W liceum realizowane są przedmioty przygotowujące do pracy w Policji, a także zajęcia na strzelnicy i zajęcia z ratownictwa medycznego. Placówka jako jedyna w regionie dysponuje również warunkami umożliwiającymi przeprowadzenie profesjonalnego toru sprawności fizycznej dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do pracy w Policji.

Szkołę z Gromnika reprezentowali: Sara Pypeć, Dawid Kurek, Szymon Bolek i Marcin Maciaś. Bezpośrednie przygotowania młodzieży nadzorowali mgr Marek Dziuban i mgr Grzegorz Nagel.