Pracownik szkoły w Krzeszowicach zatrzymany z kradzionymi książkami i narkotykami

Pracownik szkoły w Krzeszowicach zatrzymany z kradzionymi książkami i narkotykami

Policjanci z komisariatu w Krzeszowicach i posterunku w Czernichowie zatrzymali pracownika jednej ze szkół w Gminie Czernichów, u którego odnaleziono skradzione z biblioteki szkolnej książki, a także ujawniono środki odurzające

Zostaliśmy zawiadomieni przez dyrekcję szkoły o ujawnionej kradzieży większej ilości książek z biblioteki o wartości przekraczającej kilka tysięcy złotych. Rzeczy te zginęły w okresie trzech tygodni listopada br. Był to okres, w którym w bibliotece prowadzono inwentaryzację. Do wykrycia sprawcy przyczynił się szkolny monitoring, a przeprowadzona analiza zapisu skierowała podejrzenia na jednego z pracowników.

Policjanci przeszukali jego służbowy pokój, gdzie odnaleziono kilka spośród skradzionych książek, ale prawdziwą biblioteczkę utworzoną z pochodzących z przestępstwa tomów odkryto w trakcie przeszukania jago domu, gdzie znajdowało się ich niemal 250 ksiag. Prócz książek policjanci odnaleźli też marihuanę oraz dopalacza o nazwie „Tajfun”.

Mężczyznę zatrzymano i przedstawiono mu zarzuty kradzieży oraz posiadania środków odurzających. Podejrzany przyznał się do tych przestępstw i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.