XI Noworoczny Turniej Służb Mundurowych Królewskiego Miasta Krakowa, tym razem wicemistrzostwo !!!

XI Noworoczny Turniej Służb Mundurowych Królewskiego Miasta Krakowa, tym razem wicemistrzostwo !!!

W dniu 13.01.2017r. w hali sportowej Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie odbył się XI Noworoczny Turniej Służb Mundurowych Królewskiego Miasta Krakowa.

Organizatorem rozgrywek była Szkoła Aspirantów PSP w Krakowie oraz Dyrekcja Zakładu Karnego w Krakowie Nowej – Hucie. W zawodach wystąpiły reprezentacje służb mundurowych: Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie, Komendy Miejskiej PSP w Krakowie, Straży Miejskiej Miasta Krakowa, Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie, Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Krakowie, Żandarmerii Wojskowej w Krakowie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie, Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Krakowie, Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Rozgrywki grupowe drużyna z KWP zakończyła na I miejscu i w półfinale rozgrywek zmierzyła się z drużyną Gospodarza zawodów Szkołą Aspirantów PSP. 

W meczu półfinałowym w regulaminowym czasie padł remis i o awansie do finału rozgrywek zadecydowały rzuty karne. Policjanci z KWP w Krakowie pokonali Szkołę w rzutach karnych (3:2) i awansowali do finału rozgrywek. 

W finale ulegli drużynie Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Krakowie,
i tym razem Puchar przechodni Senatora RP powędrował w inne ręce. 

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Krakowie

II miejsce – KWP w Krakowie,

III miejsce – Szkoła Aspirantów PSP,

IV miejsce – Wojewódzki Sztab Wojskowy w Krakowie 

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Maciej Buch, reprezentujący drużynę KWP w Krakowie. 

Puchary, dyplomy i statuetki wręczyli zawodnikom: ppłk Jacek Mróz – dyrektor Zakładu Karnego w Krakowie-Nowej Hucie, st. bryg dr inż. Bogusław Kogut – komendant Szkoły Aspirantów Pożarnictwa PSP, ppłk w st. spocz. Jerzy Powroźnik – przewodniczący Rady ds. Sportu przy Dyrektorze Okręgowym SW w Krakowie, oraz mjr w st. spocz. Bogdan Skrzyński – inicjator pierwszych zawodów. 

Drużyna KWP w Krakowie wystąpila w składzie: Rafał Windak, Maciej Buch, Paweł Duda, Wojciech Zięba, Rafał Płuchowski, Tomasz Przeniosło, Zbigniew Dulba, Rafał Zakrocki, Piotr Srebnicki, Artur Radwan, Paweł Kurkowski, Tomasz Gruca.