Zatrzymany kolejny członek grupy dokonującej oszustw z wykorzystaniem usługi SMS Premium

Zatrzymany kolejny członek grupy dokonującej oszustw z wykorzystaniem usługi SMS Premium

Kilka dni temu policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Krakowie, prowadzący śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu, zatrzymali 20-letniego członka grupy przestępczej zajmującej się m.in. oszustwami z wykorzystaniem tzw. wiadomości sms typu premium (o podwyższonej płatności). Szczegółowy opis procederu można znaleźć TUTAJ (link)

Mężczyzna został zatrzymany w mieszkaniu położonym w jednej z katowickich kamienic. Podczas przeszukania lokalu w którym przebywał, policjanci zabezpieczyli kilkanaście telefonów komórkowych, tablet, 3 laptopy oraz komputer stacjonarny. Wszystkie urządzenia zostaną poddane oględzinom pod kątem danych w nich zawartych.

20-latek usłyszał zarzuty: oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości (art. 286§1 kk w zw. z art. 294§1 kk), uprawy krzewów konopi indyjskich mogącej dostarczyć znacznej ilości narkotyku, wytwarzania znacznej ilości środków odurzających (w postaci marihuany) w celu osiągniecia korzyści majątkowej, posiadania przyrządów służących i przeznaczonych do niedozwolonego ich wytwarzania oraz przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany (art. 63 ust. 3, art. 53 ust. 2, art. 54 ust. 1 i art. 57 ust. 2  Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii). Za powyższe przestępstwa grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek Prokuratora aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z dotychczas zebranymi materiałami procesowymi ofiarami grupy padło około 250 tys. osób, których łączne straty wstępnie wyceniono na ponad 1 400 000 złotych. Do chwili obecnej w trakcie toczącego się postępowania zarzuty usłyszało 7 osób, z czego 5 pozostaje w areszcie.

Loading Video...