Policjanci ze Szczucina uratowali życie niedoszłemu samobójcy

Policjanci ze Szczucina uratowali życie niedoszłemu samobójcy

W piątkowe przedpołudnie do Komisariatu Policji w Szczucinie przyszedł mężczyzna który przedstawił się jako sąsiad 57-letniego mieszkańca gminy Szczucin, informując policjantów, iż ten chce popełnić samobójstwo.

Podejmując natychmiastowe działania zaangażowano wszystkich funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Szczucinie oraz służby kryminalne Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Dzięki temu, iż sąsiad posiadał numer telefonu do niedoszłego samobójcy, policjant z komisariatu w Szczucinie połączył się z 57-latkiem i rozpoczął rozmowę mającą na celu ustalenie gdzie mężczyzna aktualnie przebywa i wpłynięcie na niego by zaniechał  zamachu na swe życie.

W trakcie rozmowy mężczyzna z uporem powtarzał, iż chce skończyć ze sobą i celowo wprowadzał w błąd policjanta z którym rozmawiał co do miejsce gdzie aktualnie się znajdował. Pomimo tego dzięki umiejętnie prowadzonej rozmowie i orientacji w terenie funkcjonariusze szybko wytypowali rejon w którym może znajdować się mężczyzna. Policjanci rozpoczęli przeszukanie okolicy  i już po kilkudziesięciu minutach udało się zlokalizować mężczyznę, który to ze sznurem w dłoni  stał na jednym z  drzew. Na miejsce niedoszłej tragedii przybyła karetka pogotowia która zabrała mężczyznę do szpitala.

Dzięki szybkiej i profesjonalnie przeprowadzonej akcji policjantów, jak również umiejętnie prowadzonej rozmowie telefonicznej  udało się uniknąć tragedii i ocalić ludzkie życie.