Służby od wczoraj szukają 32-latka z Czerńca - AKTUALNOŚCI - Policja Małopolska

AKTUALNOŚCI

Służby od wczoraj szukają 32-latka z Czerńca

Data publikacji 29.06.2020

Komisariat Policji w Starym Sączu prowadzi poszukiwania 32-letniego Zenona Czecha. W akcji uczestniczą także inne służby. Publikujemy zdjęcie zaginionego.

Wczoraj późnym wieczorem policjanci otrzymali informację, że na brzegu rzeki Dunajec w Łącku leżą męskie ubrania oraz plecak z dokumentami i telefonem. Policjanci ustalili, że należą one do 32-latka z Czerńca, który wybrał się na ryby. Funkcjonariusze dotarli również do osób, które znalazły rzeczy, skontaktowali się z rodziną 32-latka oraz sprawdzili miejsca, w których mężczyzna mógł przebywać. Rodzina 32-latka złożyła w Komisariacie Policji w Starym Sączu zawiadomienie o jego zaginięciu.  Mężczyzna po raz ostatni był widziany 28 czerwca 2020 roku około godziny 13:30 na rynku w Łącku, skąd udał się nad rzekę Dunajec. Od tamtej pory 32-latek nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Rysopis zaginionego Zenona Czecha:
•          około 170 cm wzrostu,
•          szczupła budowa ciała,
•          włosy krótkie, ciemne.
Rodzina i Policja proszą o pomoc w ustaleniu miejsca jego pobytu.  Wszelkie informacje dotyczące zaginionego prosimy przekazywać na numer 47 833 54 00  lub 112.W stan gotowości postawione są wszystkie służby, które sprawdzają wszelkie uzyskane informacje, jak również przeczesują brzegi rzeki Dunajec i okoliczny teren. W poszukiwaniach biorą udział policjanci ze Starego Sącza i Nowego Sącza, ratownicy GOPR i strażacy Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej PSP w Nowym Sączu oraz strażacy ochotniczych straży pożarnych z Zagorzyna, Maszkowic, Czerńca, Łącka, Jazowska i Kadczy. Działania prowadzone są przy użyciu łodzi i psów tropiących. Na tę chwilę sprawdzono już brzegi od Czerńca do Gołkowic. Akcja trwa.