Aktualności

 • Działania Policji drogowej ukierunkowane na kontrolę busów, autobusów i pojazdów ciężarowych
  2017-10-18
  Co 10. skontrolowany w czasie całodziennych działań pojazd, był w złym stanie technicznym.
  W czwartek 12 października 2017r. małopolska Policja drogowa na terenie całego województwa przeprowadziła działania ukierunkowane na kontrolę busów, autobusów oraz pojazdów ciężarowych.
  Podczas działań...
  więcej
 • Zator. Policjanci zatrzymali złodzieja złomu. Wpadł okradając wagon pociągu towarowego
  2017-10-18
  14października, policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze na gorącym uczynku zatrzymali 48 – letniego mieszkańca gminy Przeciszów, podejrzanego o kradzież złomu. Funkcjonariusze zaskoczyli złodzieja w czasie,  gdy z jednego z wagonów pociągu towarowego wyrzucał jadące do huty zezłomowane elementy...
  więcej
 • Brzesko. Policjanci rozbili grupę okradającą cmentarze
  2017-10-18
  Kradli płyty nagrobkowe i elementy wykończeniowe tylko po to, aby ponownie móc je odsprzedać i zamontować na innych cmentarzach. Mowa o grupie okradającej nekropolie na terenie powiatu brzeskiego i powiatów sąsiednich. Śledczy już wstępnie przypisują sprawcom kilkadziesiąt takich kradzieży.
  Według...
  więcej
 • XI EUROPEJSKI DZIEŃ PRZECIWKO HANDLOWI LUDŹMI
  2017-10-18

  Dziś (18 października) w całej Unii Europejskiej obchodzony jest już po raz jedenasty Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Ideą kampanii jest propagowanie świadomości o zjawisku i jego rozmiarach, a także wskazanie, gdzie można szukać pomocy. Każdy, kogo ten problem dotyka lub zna takie...
  więcej
 • Udana akcja poszukiwawcza
  2017-10-17
  Podczas szeroko zakrojonych policyjnych  działaniań w rejonie Podgórek Tynieckich krakowscy policjanci odnaleźli  mężczyznę, który miał zgubić się w lesie i tam zostać poturbowany  przez dzika.
  Wczoraj, około godz. 15:30 dyżrny krakowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 50-letniego...
  więcej
 • Jabłko czy cytryna? Uczniowie z powiatu bocheńskiego uczestniczyli w akcji z policjantami ruchu drogowego
  2017-10-17
  13 października,  w Stanisławicach uczniowie Zespołu Szkół Gminnych uczestniczyli w niezwykłym patrolu drogowym. Towarzyszyli oni policjantom z Komendy  Powiatowej Policji w Bochni przy przeprowadzeniu kontroli drogowych, mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa w okolicy szkoły. Sprawdzano...
  więcej
 • Spotkanie uczniów ZSG w Baczkowie z bocheńskimi policjantami w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”
  2017-10-17
  „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” to projekt MSWiA, którego celem jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw uczniów w zakresie bezpieczeństwa, poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych.
  Uczniowie ZSG w Baczkowie również zostali „wkręceni”...
  więcej
 • Chełmek. Podejrzany trzymał amfetaminę w skarpetce
  2017-10-17
  14 października, policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku zatrzymali 28 – letniego mieszkańca Chełmka, podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna  odpowie również za znieważenie interweniujących wobec niego funkcjonariuszy.
  Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie, kiedy policjanci...
  więcej
 • Międzynarodowe szkolenie dotyczące zapobiegania i przeciwdziałania przestępczości gospodarczej
  2017-10-17
  Międzynarodowe szkolenie w ramach projektu pt. „Walka z korupcją oraz z przestępczością ekonomiczną jako istotny element budowy potencjału administracji publicznej i organizacjispołeczeństwa obywatelskiego”.
  Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie w ramach projektu pt. „Walka z korupcją oraz  z...
  więcej
 • Sądecczyzna/ Muszyna. W kilka godzin policjanci ustalili sprawców i odzyskali skradzione motocykle
  2017-10-17
  Zaledwie 12 godzin wystarczyło muszyńskim policjantom, by ustalić sprawców kradzieży dwóch motocykli wartych 22 tys. złotych oraz miejsce gdzie zostały porzucone.
  Kilka dni temu w jednej z miejscowości znajdujących się na terenie gminy Muszyna nieznani wówczas sprawcy ukradli z garażu na terenie...
  więcej

Strony