27-latek wyłudzał pieniądze, oferując najem apartamentów, których nie posiadał

27-latek wyłudzał pieniądze, oferując najem apartamentów, których nie posiadał

20 września br. kryminalni z „Szóstki” w jednym z podgórskich mieszkań zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który od marca do lipca b.r. wyłudził ponad 20 tys. zł, zamieszczając na portalu internetowym ogłoszenia o wynajmie atrakcyjnych apartamentów w nadmorskich miejscowościach.  Sprawca nie był właścicielem lokali, których najem oferował, jak również nie posiadał prawnych możliwości do dysponowania nimi. Natomiast zdjęcia domków, publikowane przez „zarządcę nieruchomości”, zostały skopiowane z innych, autentycznych ofert. Zainteresowani wynajmem mieszkania, wpłacali 27-latkowi zaliczki, których wysokość wynosiła od 200 do 850 zł. W taki sposób mężczyzna w ciągu kilku miesięcy oszukał kilkadziesiąt osób z całej Polski.

W wyniku zintensyfikowanych czynności operacyjnych i procesowych prowadzonych wspólnie przez funkcjonariuszy z Komisariatu VI Policji w Krakowie oraz Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Krakowie ustalono  i zatrzymano 27-latka.

Zatrzymany usłyszał 30 zarzutów dot. wyłudzeń (art. 286 KK) na łączną kwotę ponad 20 tys. zł. Podejrzany, który już wcześniej był karany za podobne przestępstwa, przyznał się do popełnienia wszystkich czynów i złożył obszerne wyjaśnienia.

Na wniosek KP VI w Krakowie, prokurator Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze zastosował wobec 27-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.