3 miesiące aresztu dla nietrzeźwego kierowcy, który spowodował wypadek.

3 miesiące aresztu dla nietrzeźwego kierowcy, który spowodował wypadek.

Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował 3 miesiące aresztu wobec 40-letniego kierowcy, który pod koniec ubiegłego tygodnia w Kąpielach Wielkich, w stanie nietrzeźwości spowodował groźny wypadek. Mężczyzna wsiadł za kierownicę, mając 3 promile alkoholu we krwi i kierował samochodem pomimo wcześniejszego orzeczenia sądu o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nieodpowiedzialny kierowca  naraził  życie innych osób.

Przypomnijmy zdarzenie  z 26 grudnia 2018 roku.  40-letni kierowca w stanie nietrzeźwości i  pomimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, wsiadł za kierownicę renault  i spowodował wypadek.  Jego podróż mogła zakończyć się tragedią. Mężczyznastracił panowanie nad pojazdem,  zjechał na przeciwległy pas ruchu i  zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka volkswagenem, a następnie z fordem. W wypadku poważnie ranne zostały dwie osoby - pasażerka volkswagena i forda. Jedna z kobiet doznał wielonarządowego urazu i jej stan zagrażał życiu.

Policjanci wciąż walczą z nietrzeźwymi kierowcami, prowadząc liczne  działania prewencyjno-kontrolne np. „Alkohol i Narkotyki”. Głównym celem tych przedsięwzięć jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym,  poprzez eliminowanie z ruchu tych kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego.

Od początku roku do końca listopada 2018 roku  policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu przebadali blisko 61 tysięcy kierowców. W roku ubiegłym przebadano około 55 tysięcy kierowców, a więc o 5 tysięcy mniej niż w bieżącym.  Liczba nietrzeźwych kierowców zmniejszyła się o 44 osoby. W tym roku zatrzymano 248 kierowców, którzy wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości.

Pomimo tego wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy jeżdżą na „podwójnym gazie”. Osoby te narażają nie tylko swoje życie,  ale również życie i zdrowie  zupełnie przypadkowych i niewinnych ludzi. Kierowcy po alkoholu mają ograniczoną widoczność a ich reakcję są opóźnione.

Kierowco pamiętaj - każda ilości wypitego alkoholu ma wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka, a jazda pod jego wpływem jest śmiertelnym zagrożeniem.  Nie lekceważmy takich zachowań i nie narażajmy życia innych osób.