30-latek spod Tarnowa zatrzymany za posiadanie znacznych iloci narkotyków

30-latek spod Tarnowa zatrzymany za posiadanie znacznych iloci narkotyków

Policjanci „kryminalni” z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód po raz kolejny udaremnili wprowadzenie na lokalny rynek tym razem ponad 2 kg. marihuany wartości ponad 60 tys. złotych.

Policjanci służby kryminalnej z Mościc pod koniec września zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego, który miał dystrybuować w okolicy marihuanę. Podczas przeszukania mieszkania oraz zabudowań gospodarczych policjanci kryminalni ujawnili specjalistyczne boksy przystosowane do uprawy konopi z systemami wentylacji oraz nawadniania. Mężczyzna w celu ukrycia swojej uprawy posadził sadzonki konopi w lesie tak, aby uniknąć podejrzeń. Ta „mini” plantacja, w której rosło kilkanaście krzewów również została znaleziona przez policjantów. Niedaleko niej znajdowały się już ścięte i powieszone do suszenia kolejne krzaki. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 2 kilogramy marihuany wartości około 60 tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i przedstawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, a następnie do sądu, który zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Sprawa prowadzona jest przez Komisariat Policji Tarnów-Zachód w kierunku naruszenia artykułu 62 ust. 1 i 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających ustawodawca przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.

 

 

Loading Video...