35-latka handlowała podrobionymi torebkami

35-latka handlowała podrobionymi torebkami

W ubiegłą środę tj. 1 sierpnia br. olkuscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli ponad 45 sztuk podrobionych torebek, znanych firm odzieżowych. Procederem sprzedaży trudniła się 35-letnia kobieta, która towar oferowała na jednym z targowisk.

Policjanci z Referatu do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu uzyskali informację, że na targowisku w powiecie olkuskim, sprzedawane są podrobione wyroby galanteryjne renomowanych firm.  Informacja ta potwierdziła się. Na jednym stoisku, 35-letnia kobieta oferowała nielegalny towar. Przedstawiciel firm, których znaki towarowe zostały wykorzystane, potwierdził, że nie są to produkty autentyczne i złożył zawiadomienie w tej sprawie.  Funkcjonariusze zabezpieczyli towar i zatrzymali kobietę.

Obecnie policjanci ustalają straty jakie poniosły firmy w wyniku tego nielegalnego procederu. Wstępnie oszacowano je na ponad 50 tysięcy złotych, ale ich kwota może być znacznie wyższa.

35-latka już usłyszała zarzut z art. 305 ust. 1 ustawy Prawo własności przemysłowej „Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.