Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” oraz „Zostań Policjantem” podczas Pikniku Rodzinnego w Kalwarii Zebrzydowskiej

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” oraz  „Zostań Policjantem” podczas Pikniku Rodzinnego w Kalwarii Zebrzydowskiej

04 sierpnia br. przy ul. Jagiellońskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się „Piknik Rodzinny”, podczas którego policjant kalwaryjskiego komisariatu promował zawód policjanta jak również kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”.

W trakcie spotkania, w którym uczestniczyło około 70 osób, mundurowy omówił tematykę zasad bezpiecznego wypoczynku ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń jakie wiążą się z rekreacją wodną oraz prawidłowym zachowaniu się osób przebywających w wodzie i nad wodą. Policjant przekazał zainteresowanym ulotki, które nakłaniają mi.in. do korzystania ze strzeżonych kąpielisk i stosowania się do obowiązujących na nich znaków, ponadto poruszył kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym zachęcając i promując używanie elementów odblaskowych.

W trakcie imprezy funkcjonariusz rozdawał również ulotki informacyjne oraz zachęcał do wstąpienia w szeregi Policji. Najmłodsi mieli okazję zobaczyć samochód policyjny i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.