Ares - to nowy, czworonożny funkcjonariusz dąbrowskiej komendy Policji

Ares - to nowy, czworonożny funkcjonariusz dąbrowskiej komendy Policji

Szeregi dąbrowskiej Policji zasilił nowy pies służbowy. Ares to 1,5 roczny owczarek belgijski. Przez ostatnie 6 miesięcy pies wspólnie z przewodnikiem sierż. szt. Szczepanem Głodzikiem przeszli specjalistyczne szkolenie. Głównym zadaniem Aresa będzie tropienie, szukanie zaginionych osób oraz oddziaływanie prewencyjne. Na uwagę zasługuje fakt, że jest to drugi pies  pełniący służbę w tej specjalności na terenie powiatu dąbrowskiego.

Ares od kilku dni pełni służbę w dąbrowskiej jednostce, jest psem do działania bez kagańca. Jego głównym zadaniem będzie tropienie śladów ludzkich, utrzymanie bądź przywrócenie naruszonego porządku publicznego oraz zatrzymywanie osób na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Przewodnikiem psa jest sierż. szt. Szczepan Głodzik. Policjant jak i jego pies, przez ostatnie 6 miesięcy przechodzili specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policji w Sułkowicach.

Program kursu jest intensywny i bogaty w informacje. Pod okiem profesjonalnych  instruktorów, podczas wielu zajęć teoretycznych i ćwiczeń praktycznych mundurowy wraz ze swoim czworonożnym przyjacielem szkolili umiejętności z posłuszeństwa, pokonywania przeszkód, tropienia śladów, pościgów i obrony, ale także uczyli się współpracy i zaufania, aby stworzyć zgrany duet.

Życzymy im samych sukcesów podczas codziennej wspólnej służby pełnionej na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.