Areszt dla podejrzanego o zabójstwo

Areszt dla podejrzanego o zabójstwo

5 lutego 2019 roku Sąd Rejonowy w Oświęcimiu przychylając się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, wydał postanowienie o zastosowaniu aresztu tymczasowego wobec 33 – latka podejrzanego o dokonanie  zabójstwa 51-letniego mieszkańca Oświęcimia. 

Do zdarzenia doszło Oświęcimiu w niedzielę 3 lutego 2019 roku. O godzinie 20.20 służby ratunkowe zostały powiadomione o nieprzytomnym mężczyźnie z obrażeniami głowy, którego życia pomimo przeprowadzonej reanimacji, nie udało się uratować. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon, natomiast prokurator polecił zabezpieczyć zwłoki do sekcji. W toku prowadzonego pod nadzorem prokuratora śledztwa policjanci ustalili, że w mieszkaniu w którym doszło do zabójstwa odbywało się spotkanie alkoholowe, podczas którego pomiędzy 51–latkiem a 33-latkiem doszło do kłótni. W trakcie spotkania młodszy z mężczyzn kilkakrotnie uderzył starszego tępym przedmiotem w głowę oraz inne części ciała.

We wtorek po południu podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie na podstawie zebranych dowodów prokurator przedstawił mu zarzut  zabójstwa i wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego.  Podejrzany o zabójstwo trafił przed oblicze sądu, który przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Jeszcze tego samego dnia 33 – latek został osadzony w jednym z aresztów śledczych. Za popełniony czyn grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.