Bezczelny włamywacz

Bezczelny włamywacz

Policjanci, zostali poinformowani przez mieszkańca Zakopanego, że  w jednym z mieszkań w  jego sąsiedztwie  przebywa jakiś mężczyzna. Mieszkanie to powinno być puste, gdyż właściciela nie było w tym czasie w Zakopanem, a nikomu swojego lokalu nie wynajmował.

Na miejsce natychmiast został wysłany patrol policji, który po krótkim pościgu zatrzymał 51- latka bez stałego miejsca zameldowania. Okazało się, że dostał się on do mieszkania poprzez rozbicie szyby w drzwiach balkonowych.  Czuł się w nim prawie jak u siebie – np. wychodził na balkon zapalić papierosa. Sprawca dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie ok. 3500 złotych.

Policjanci ustalili również, że 51-latek ma na swoim koncie inne włamanie do domu na terenie Zakopanego, gdzie skradzione zostały rzeczy o wartości ok. 1000 złotych - również te przedmioty zostały odzyskane.

W sobotę na wniosek prokuratury sąd zastosował tymczasowy areszt dla mężczyzny na okres trzech miesięcy, dzisiaj został przetransportowany do zakładu karnego. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do dziesięciu lat.

 

Loading Video...