Bezpieczne Święta Wielkanocne podsumowanie świątecznych wyjazdów i powrotów

Bezpieczne Święta Wielkanocne podsumowanie świątecznych wyjazdów i powrotów

Przez cały okres Świąt Wielkanocnych nad bezpieczeństwem podróżnych czuwali policjanci, których głównym celem była pomoc kierującym w spokojnym dotarciu do celu podróży.

Wstępny bilans tegorocznych wyjazdów świątecznych pokazuje, że na drogach Małopolski było bezpieczniej niż rok wcześniej – prawie o połowę zmniejszyła się liczba wypadków drogowych.

 W okresie od 25 do 28 marca 2016 roku odnotowano 12 wypadków drogowych, w których 1 osoba poniosła śmierć
(w roku ubiegłym zginęły 2 osoby), a 15 zostało rannych. W porównaniu do roku poprzedniego, zmniejszeniu uległa liczba wypadków o 9, tj. 42% oraz liczba rannych o 7, tj. 32%.

Do wypadku śmiertelnego doszło:

  • w Wielką Sobotę 26 marca 2016 roku ok. godz. 9.00 w miejscowości Melsztyn – powiat tarnowski, gdzie 42 –letni kierujący samochodem m-ki Fiat 126p z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewy pas jezdni doprowadzając do zderzenia z pojazdem m-ki Iveco, a następnie z pojazdem m-ki VW Golf. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący fiatem.  

W czasie prowadzonych działań policjanci wyeliminowali z ruchu blisko 100 nietrzeźwych kierujących, tj. o ok. 40 % więcej niż podczas ubiegłorocznych Świąt Wielkanocnych.