„Bezpieczne Wakacje” z policjantami krakowskiej drogówki

„Bezpieczne Wakacje” z policjantami krakowskiej drogówki

17 i 18 lipca br. policjanci WRD Komendy Miejskiej Policji w Krakowie spotkali się z dziećmi w Klubie Kultury „Zachęta” Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowy Prokocim” oraz półkolonistami  „Małego Geniusza”.

Podczas spotkań funkcjonariusze omówili zasady poruszania się po drodze: pieszo, rowerem oraz w czasie podróży samochodem. Młodym uczestnikom przypomniano  o elementarnych zasadach przechodzenia przez jezdnię, a następnie o przepisach dotyczących rowerzystów,  używaniu kasku ochronnego oraz obowiązkowym wyposażeniu roweru.

Policjanci wytłumaczyli, że pomimo naszej bogatej wiedzy i umiejętności także inni uczestnicy ruchu drogowego mogą wpłynąć na nasze bezpieczeństwo, tu pojawiły się takie pojęcia jak pirat drogowy, nietrzeźwy kierujący, przejście w miejscu niedozwolonym.

Wskazanie negatywnych zjawisk występujących na drodze miało na celu przypomnienie wszystkim, że jezdnia nie jest odpowiednim miejscem do zabaw, jazdy na rolkach, czy deskorolce.

Najmłodsi mogli się dowiedzieć co zrobić by być widocznym na drodze i kiedy należy nosić elementy odblaskowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały prelekcji i zadawały mnóstwo pytań.

Przekazanie tej tematyki w sposób dostosowany do wieku małych słuchaczy, procentuje szybszym przyswojeniem wiedzy i stosowaniem się do obowiązujących zasad.