„Bezpieczne zakupy” z krakowskimi policjantami

„Bezpieczne zakupy” z krakowskimi policjantami

W sobotę (15 grudnia br.) w Centrum Handlowym Serenada funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili akcję edukacyjno-informacyjną, której celem było promowanie bezpiecznych zachowań w okresie świątecznym.

Podczas niecodziennego spotkania, policjanci zwracali uwagę, aby atmosfera nadchodzącego Bożego Narodzenia i  związane z nią roztargnienie nie uśpiło w klientach czujności oraz ostrożności szczególnie podczas zakupów. Mundurowi mówili, jak zapobiegać kradzieżom kieszonkowym, dbać o bezpieczeństwo dzieci oraz udzielali porad, na co zwracać uwagę, by w okresie wyjazdów uniknąć włamania do mieszkania, czy pozostawionego na parkingu samochodu. Cenne wskazówki funkcjonariusze przekazali także osobom starszym, którzy często przez swoją dobroć padają ofiarami oszustów.

Akcja pn. „Bezpieczne zakupy” skierowana była nie tylko dla dorosłych, ale również do ich pociech.

Policjanci przygotowali konkursy z nagrodami zarówno dla najmłodszych, jak i ich opiekunów. Stoisko profilaktyczne cieszyło się dużym zainteresowaniem. Na stolikach pełno było kolorowanek i łamigłówek, ochoczo rozwiązywanych przez dorosłych oraz ich pociechy. Mundurowi zachęcali także do wykonania pamiątkowej daktyloskopii. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak policyjna maskotka – Inspektor Wawelek, z którą chętnie mali klienci pozowali do zdjęć. 

Funkcjonariusze zadbali również o bezpieczeństwo na drodze, wręczając wszystkim chętnym elementy odblaskowe.