„Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem”

„Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem”

24 lutego 2018 roku na stoku narciarskim „Jurasówka” odbyły się zawody narciarskie dla dzieci. Konkurs przeprowadzili policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy udziale Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz policyjnego patrolu narciarskiego.

Turniej składał się z dwóch części - teoretycznej (test wiedzy o zasadach bezpiecznego zachowania na stoku) oraz praktycznej (zjazd slalomem). Każdy zawodnik otrzymał numer startowy. W kategorii wiekowej 5-7 pierwsze miejsce zdobył: Michał Flanczyk, drugie miejsce Zuzanna Osysko oraz miejsce trzecie Milena Galas. W konkursie dla dzieci w wieku 8-12 pierwsze miejsce zdobył: Patryk Misztal, drugie miejsce Zosia Franczyk oraz miejsce trzecie Krystian Misztal. Natomiast Sportowe zmagania dzieci w wieku 13-16 lat zakończyły się następującą klasyfikacją: pierwsze miejsce Miłosz Słowik, drugie miejsce Andżelika Słowik oraz miejsce trzecie Nikodem Witek. W trakcie odbywających się zawodów dzieci mogły wziąć udział w różnego rodzaju quizach, rebusach i zabawach przygotowanych przez policjantów z KMP w Tarnowie.

Zawody odbyły się w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, która została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także jest częścią zainicjowanej przez MSWiA kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”, które przekazało nagrody: kaski, kubki, piłeczki, długopisy oraz odblaski.

Pogoda i frekwencja uczestników akcji „Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem” dopisały, atrakcje przygotowane dla dzieci cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymały upominki. Bezpieczne formy aktywnego spędzania wolnego czasu w zimie promował „Inspektor Wawelek”, który towarzyszył dzieciom podczas zawodów.

Współorganizatorami imprezy byli: Ośrodek Narciarski „Jurasówka”, Urząd Gminy w Gromniku, Licencjonowana Szkoła Narciarska w Tarnowie narciarz.pl, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Krakowie, Warta S.A., Europe Direct w Krakowie oraz Wawel.