Bezpiecznie nad wodą, w górach, w lesie… czyli spotkanie z funkcjonariuszami Komisariatu Policji II w Krakowie

Bezpiecznie nad wodą, w górach, w lesie… czyli spotkanie z funkcjonariuszami Komisariatu Policji II w Krakowie

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji II w Krakowie odwiedzili dzieci z  Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Lotniczej oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Topolowej, gdzie odbywają się właśnie półkolonie dla najmłodszych. W czasie spotkania policjanci promowali bezpieczne zachowania podczas letniego wypoczynku nad akwenami w ramach II edycji ogólnopolskiej akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Zajęcia przygotowane przez policjantów miały formę zabawy, w której dzieci brały aktywny udział wskazując właściwe zachowania nie tylko nad wodą, ale też w lesie, w górach oraz innych miejscach letniego wypoczynku.

Dzieci zapoznały się z radami i przestrogami funkcjonariuszy, którzy wyjaśniali jak unikać nieszczęśliwych wypadków podczas spędzania wolnego czasu. Mundurowi przestrzegali również przed głaskaniem obcych czworonogów bez uprzedniej zgody ich właścicieli a także uczyli najmłodszych jak należy się zachować w przypadku ataku agresywnego psa.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali przygotowanej prelekcji.

Na koniec dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi funkcjonariusze Policji zasiadając za kierownicą służbowego radiowozu i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.