Bocheńscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników 61 konkursu palm w Lipnicy Murowanej

Bocheńscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników 61 konkursu palm w Lipnicy Murowanej

To już 61 edycja konkursu palm w Lipnicy Murowanej. Ten niezmiernie kolorowy i widowiskowy spektakl zapoczątkowany tuż po wojnie przez mieszkańca Lipnicy - Józefa Piotrowskiego, odbywa się co roku w niedzielę palmową i stał się wizytówką tego regionu na cały świat. To sprawia, że do niewielkiego miasteczka leżącego w powiecie bocheńskim zjeżdżają rzesze turystów chcących obejrzeć to malownicze widowisko. Tradycją stało się również to, że w uroczystościach biorą udział najważniejsze osobistości i politycy w kraju.

Lipnickie Palmy to wspaniała uroczystość ale także ogromne wyzwanie dla bocheńskiej Policji, która w tym dniu prowadzi wzmożone działania w trosce o bezpieczeństwo uczestników uroczystości. 

14 kwietnia 2019 roku na rynku w Lipnicy Murowanej zjawiło się tysiące osób, a także politycy, m.in. wicepremier Beata Szydło i wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Dzięki zaangażowaniu policjantów Komendy Powiatowej Policji w Bochni i Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu, licznym patrolom kierowanym do służby w tym rejonie, działaniom prewencyjnym i doraźnej pomocy - 61 konkurs palm w Lipnicy Murowanej odbył się bez zakłóceń w uroczystej atmosferze.