Brawurowa jazda pijanego kierowcy bez uprawnień zakończyła się ścięciem słupa energetycznego

Brawurowa jazda pijanego kierowcy bez uprawnień  zakończyła się ścięciem słupa energetycznego

Brakiem wyobraźni i odpowiedzialności wykazał się 28-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, wsiadając za kierownicę swojego BMW. Jego brawurowa jazda zakończyła się na słupie energetycznym.

We wtorek w nocy, pogotowie ratunkowe straż pożarna oraz tarnowscy policjanci  zostali skierowani do groźnie wyglądającego wypadku w Janowicach. Na miejscu służby ratunkowe zastały kompletnie zniszczone BMW stojące poza drogą , złamany słup energetyczny oraz połamane drzewa. Zespół pogotowia ratunkowego  rozpoczął udzielanie  poszkodowanemu pierwszej pomocy, który jak się jednak okazało miał jedynie ogólne potłuczenia. Okazało się, że 28-letni mieszkaniec powiatu po wypiciu kilku kieliszków postanowił pojeździć sobie po okolicy. Jego brawura zakończyła się w Janowicach, a kontrola trzeźwości wskazała na ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejne ustalenia policjantów potwierdziły dodatkowo brak uprawnień do prowadzenia samochodów. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Wtorek to również policyjna akcja „trzeźwy poranek”. Tarnowscy policjanci skontrolowali w ciągu pięciu porannych godzin 1600 kierowców, wśród których 3 prowadziło swoje samochody w stanie nietrzeźwości i po użyciu alkoholu.

Już widać jesienną szarugę. Opady deszczu, deszczu ze śniegiem, poranne mgły, a do tego zalegające na jezdni mokre liście nie pomagają kierowcom w jeździe. Tarnowscy policjanci apelują o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach, jak również zmniejszenie prędkości oraz zwiększenie odległości pomiędzy pojazdami.