Brzescy policjanci wzięli udział w akcji „ Odjazdowy Bibliotekarz”

Brzescy policjanci wzięli udział w akcji „ Odjazdowy Bibliotekarz”

W sobotę (9.06) w Brzesku zaroiło się od rowerzystów ubranych w kamizelki oraz inne emblematy odblaskowe. 60 uczestników wzięło udział w akcji Odjazdowy Bibliotekarz, którazorganizowana została po raz piąty, przez Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnowie, Filia w Brzesku i Bibliotekę Publiczną w Porębie Spytkowskiej. Jak zwykle akcja przyciągnęła wielu miłośników rowerowych wycieczek, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego brzeskiej komendy.

Mundurowi korzystając ze spotkania przede wszystkim z najmłodszymi uczestnikami rajdu, po raz kolejny w ramach akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji „ Kręci mnie bezpieczeństwo” przypomnieli najważniejsze zasady poruszania się po drogach oraz o konieczności korzystania z kasku ochronnego i elementów odblaskowych.

Uczestnicy podzieleni na 15 osobowe grupy w asyście policji bezpiecznie pokonali trasę biegnącą przez ulice Brzeska,  Las Szczepanowski, drogę serwisową do Mokrzysk, a kończącą się w miejscowości Jodłówka.

Każdy z uczestników rajdu, w ramach promocji bezpiecznego poruszania się w ruchu publicznym otrzymał od policjantów odblaskowe opaski.