Brzesko. Pierwszy dzień szkoły – policjanci dbali o bezpieczeństwo uczniów

Pierwszy dzień szkoły – policjanci dbali o bezpieczeństwo uczniów

Uczniowie po wakacyjnym wypoczynku wrócili do szkolnych murów. Wczoraj rozpoczęli nowy rok szkolny. Wokół szkół panował wzmożony ruch. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży już w godzinach porannych pojawili się w pobliżu placówek, aby przypomnieć wszystkim uczestnikom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie przy przejściach dla pieszych.

Jak co roku, w dniu inauguracji nowego roku szkolnego, brzescy policjanci pojawili się w pobliżu szkół. Wspólnie z przedstawicielami Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie prowadzili  akcję „Zwalniam przed szkołą”. Funkcjonariusze i organizatorzy akcji apelowali do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych, zwłaszcza znajdujących się w pobliżu szkół. Przypominali kierowcom, aby w newralgicznych miejscach tj. przed szkołami zwalniali i zachowywali szczególną ostrożność. Taką prośbę do kierowców mieli także sami uczniowie oraz harcerze, którzy wyposażeni w kamizelki odblaskowe chętnie przyłączyli się do akcji i rozdawali ulotki.

To już kolejna edycja akcji przeprowadzanej cyklicznie na terenie powiatu brzeskiego, którą inicjuje Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie.

Mundurowi gościć też będą w samych szkołach, aby przypominać naszym pociechom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.