Brzeszcze. Areszt dla kolejnego sprawcy rozboju ze Śląska

Brzeszcze. Areszt dla kolejnego sprawcy rozboju ze Śląska

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach sukcesem zakończyli poszukiwania sprawcy, który usiłował dokonać rozboju sklepowego, przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Na wniosek prokuratury, wobec podejrzanego 20-letniego mieszkańca województwa śląskiego, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. To już drugi sprawca rozboju zatrzymany i aresztowany dzięki wytężonej pracy śledczych z komisariatu w Brzeszczach w ciągu kilku ostatnich dni.
Do usiłowania rozboju doszło 29 września 2018 w Jawiszowicach w jednym ze sklepów ogólnospożywczych. Tuż przed godziną 8.00 do placówki handlowej wtargnął zamaskowany sprawca, który grożąc ekspedientce nożem, zażądał wydania pieniędzy z kasy sklepowej. Kobieta zaczęła krzyczeć i wzywać pomocy, w efekcie czego sprawca zbiegł.
Policjanci błyskawicznie zorganizowali penetrację Jawiszowic oraz okolicznych miejscowości. Powyższe działania nie doprowadziły jednak do zatrzymania napastnika. Przez kilka następnych dni funkcjonariusze intensywnie pracowali nad ustaleniem jego personaliów. Podjęte działania przyniosły oczekiwany efekt. Trop, tak jak w przypadku wcześniejszego rozboju ponownie prowadził na Śląsk, tym razem do 20-letniego mieszkańca powiatu bielskiego. Policjanci zatrzymali podejrzanego w miejscu zamieszkania, a podczas przeszukania mieszkania odnaleźli i zabezpieczyli nóż, którym sprawca posłużył się podczas napadu.
Zebrane w toku postępowania dowody pozwoliły na wystąpienie z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. Do wniosku prokuratury przychylił się sąd, więc zatrzymany trafił na trzy miesiące do jednego z aresztów śledczych.
Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.