Brzeszcze. Policjanci i celnicy zlikwidowali salon gier hazardowych

Brzeszcze. Policjanci i celnicy zlikwidowali salon gier hazardowych

11 czerwca, policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celno-skarbowego z Krakowa zlikwidowali  salon gier,  prowadzący nielegalną działalność hazardową. Zabezpieczone zostały trzy automaty, których wartość oszacowana została na 18 tysięcy złotych. 

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że na terenie Brzeszcz działa punkt, w którym funkcjonują automaty do gier hazardowych. Z pozoru lokal był zamknięty, a możliwość wejścia do niego mieli jedynie stali bywalcy.

W ubiegły poniedziałek policjanci wspólnie z celnikami przystąpili do działania, w wyniku którego potwierdzili, wcześniejsze ustalenia. W lokalu pracowały  trzy Hot-Spoty. Na jednym z nich grał 28 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Automaty o szacowanej wartości 18 tysięcy złotych zostały zabezpieczone, a następnie przewiezione do Urzędu Celno-skarbowego.

Przypominamy, że zarówno właścicielowi tego nielegalnego procederu, jak również właścicielowi, który wynajął lokal grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności