Chcąc uniknąć odpowiedzialności za wykroczenie popełnił przestępstwo. Motocyklista nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Chcąc uniknąć odpowiedzialności za wykroczenie popełnił przestępstwo. Motocyklista nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Dobczyccy policjanci prowadząc kontrole pojazdów w Czasławiu zauważyli motocyklistę, jadącego bez włączonych świateł. Policjant próbował zatrzymać go do kontroli, jednak wtedy kierowca przyśpieszył i ominął stojącego na jezdni mundurowego. Patrol ruszył za nim w pościg dając mu wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Kierujący motocyklem zdecydował się na ucieczkę, jednak finalnie i tak trafił w ręce funkcjonariuszy. Był w stanie po użyciu alkoholu. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

10 października br. dobczyccy policjanci chcieli skontrolować motocyklistę jadącego bez włączonych świateł. Mężczyzna zamiast zatrzymać się, gwałtownie przyspieszył i ominął stojącego na jezdni policjanta. Mundurowi od razu ruszyli w pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Motocyklista uciekał najpierw drogą asfaltową, następnie wjechał na drogę gruntową. Uciekając na oślep dojechał do miejsca, z którego nie miał już jak zbiec. Tam policjanci poinformowali go o przyczynach zatrzymania i założyli kajdanki na ręce.

Jak się okazało, 36 - latka z gminy Wiśniowa uciekał przed policjantami, gdyż wcześniej spożywał alkohol. Jadący na podwójnym gazie motocyklista znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, popełniając tym samym wykroczenie drogowe. Jednak według znowelizowanych przepisów „kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem (…), przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat”. To teraz poważne zmartwienie mężczyzny, bowiem chcąc uniknąć odpowiedzialności za wykroczenie popełnił przestępstwo, a ponadto już w przeszłości notowany był za jazdę po alkoholu.