Chełmek. Znów drzewo stanęło na drodze kolejnemu pijanemu kierowcy

Chełmek. Znów drzewo stanęło na drodze kolejnemu pijanemu kierowcy

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej. Mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego auta mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Efektem nietrzeźwego rajdu stały się rozbity samochód i poważne konsekwencje karne.

W niedzielny poranek (23.06.br.)  tuż po godz. 7, policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące samochodu, który uderzył w drzewo u zbiegu ulic Polnej i Wrzosowej w Chełmku . Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli.  W trakcie czynności policjanci ustalili, że 26 – letni mieszkaniec Chełmka, kierując samochodem marki Audi wypadł z jezdni, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia kierowca nie doznał poważniejszych obrażeń ciała, jednakże badanie stanu trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu.

Do podobnego zdarzenia doszło początkiem maja br. w Kętach:  http://oswiecim.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/kety-drzewo-stanelo-na-drodze-pijanego-kierowcy

Policjanci przypominają o konsekwencjach i apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.