Dąbrowa Tarnowska. Dwukrotnie próbował ukraść samochód od swoich znajomych. Został zatrzymany

Dąbrowa Tarnowska. Dwukrotnie próbował ukraść samochód od swoich znajomych. Został zatrzymany

Nawet 8 lat więzienia grozi 28-letniemu mieszkańcowi Gminy Szczucin, który dwukrotnie bezprawnie wchodził w posiadanie samochodów będących własnością jego znajomych. W jednym przypadku posiadając wiedzę o miejscu znajdowania się kluczyków do samochodu, zabrał je i po uruchomieniu pojazdu odjechał nim z terenu posesji. Samochód porzucił jednak w niedalekiej odległości, kiedy uszkodził jego elementy podczas jazdy. W drugim przypadku wykorzystał fakt pozostawienia kluczyków w samochodzie przez właściciela pojazdu, odjeżdżając nim spod jego domu. Jednak po przejechaniu kilku kilometrów porzucił zabrany w ten sposób pojazd.  Teraz za swoje czyny odpowie przed dąbrowskim Sądem.

24 czerwca br. został zatrzymany przez szczucińskich policjantów 28-letni mężczyzna, który wiedząc, gdzie znajduje się klucz do domu swoich znajomych mieszkających w miejscowości Szczucinwykorzystał ich nieobecność, wszedł do środka i zabrał kluczyki do ich samochodu marki Opel Vectra. Następnie pojazdem tym odjechał dokonując w trakcie jazdy jego uszkodzeń w wyniku, których w niedalekiej odległości go porzucił. Straty w wyniku uszkodzenia zostały oszacowane na 2500 zł. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że podobnego przestępstwa zatrzymany dopuścił się w kwietniu br. kiedy to wykorzystując fakt, że jego kolega zostawił kluczyki w samochodzie marki Fiat Cinquecento, odjechał nim z terenu posesji jednej z podszczucińskich miejscowości. Po przejechaniu kilku kilometrów w tym przypadku samochód z bliżej nieustalonych przyczyn porzucił. Mężczyzna był dobrze znany szczucińskim policjantom. Był wcześniej wielokrotnie karany za jazdę w stanie nietrzeźwości i nie stosowania się do wyroków Sądu. Powyższe przestępstwa popełnił w warunkach recydywy.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 28-letniemu mieszkańcowi Szczucina, który przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw.

Za popełnione czyny grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

 Pamiętajmy - pozostawienie otwartego samochodu bądź domu po jego opuszczeniu, lub przekazywanie wiedzy o miejscu znajdowania się do niego kluczy, ułatwia potencjalnym sprawcom kradzieży dokonania czynów przestępczych przeciwko mieniu. Tym bardziej pozostawienie w samochodzie kluczyków sprawia, że zainteresowany popełnieniem jego kradzieży ma ułatwione zadanie popełnienia czynu przestępczego jak i łatwiejszego zatarcia śladów.  Dbajmy o własne mienie, aby nie zostać zaskoczonym przez potencjalnego złodzieja