Dąbrowscy policjanci włączyli się do akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”

Dąbrowscy policjanci włączyli się do akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”

W tym roku Polska Policja świętuje 100 rocznicę powstania. Wyjątkowy jubileusz obchodzony jest na różne sposoby. W województwie małopolskim zorganizowane zostaną m.in. akcje zbiórki krwi dla potrzebujących - pod nazwą „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”. Do tej akcji 6 marca 2019 roku włączyli się dąbrowscy stróże prawa. Funkcjonariusze, w ten sposób nie tylko postanowili uczcić okrągłą rocznicę powstania instytucji, ale też pomóc.

Mundurowi podzielili się darem życia – własną krwią. Wśród nich wielu jest takich, którzy regularnie oddają krew, aby wesprzeć potrzebujących. Do tej pory dąbrowscy stróże prawa oddali prawie 70 litrów krwi, natomiast podczas dzisiejszej akcji około 5 litrów.

Zapraszamy do uczestniczenia w akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji” mieszkańców powiatu dąbrowskiego, dla których dobro drugiego człowieka jest ważne. Podzielmy się tym bezcennym darem. Krew można oddać w punktach krwiodawstwa i krwiolecznictwa na terenie Tarnowa. Wystarczy przy oddaniu krwi zgłosić chęć uczestniczenia w tej akcji informując przy rejestracji o celu szczególnym „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”.