Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który strzelając z wiatrówki uszkodził witrynę sklepową oraz szybę w samochodzie.

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który strzelając z wiatrówki uszkodził witrynę sklepową oraz szybę w samochodzie

Krakowscy funkcjonariusze zatrzymali 31-letniego mężczyznę , który w nocy 12 czerwca br. idąc ul. Dąbrówki strzelił w witrynę mijanego sklepu oraz szybę zaparkowanego nieopodal pojazdu.

 Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Krakowie po uzyskaniu informacji o zdarzeniu, skierował na miejsce funkcjonariuszy Wydziału Sztab Policji. Na ul. Dąbrówki stróże prawa ujawnili rozbite okno sklepowe oraz uszkodzoną przednią szybę w samochodzie m-ki Renault. Z uwagi na fakt, że w pobliżu nikogo nie było, niezwłocznie sprawdzili rejon w poszukiwaniu sprawcy przestępstwa. Kilka ulic dalej, u zbiegu ul. Krakusa i Limanowskiego zatrzymali 31-letniego krakowianina, który w ręku trzymał wiatrówkę. Mężczyzna przyznał, że z tego pistoletu strzelił w witrynę sklepową oraz szybę samochodu. Nie potrafił jednak racjonalnie wytłumaczyć swego zachowania.

W V Komisariacie Policji  w Krakowie sprawca usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia (art.288KK).

Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.