Dopalacze, broń i amunicja

Dopalacze, broń i amunicja

W sobotę 9 czerwca br. około godz.22.00. oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety dotyczące dziwnego zachowania siostry. Z relacji jaką przedstawiła zgłaszająca wynikało, że mogło dojść do zagrożenia stanu życia lub zdrowia 25 – latki .

Zaalarmowani policjanci niezwłocznie podjęli interwencję. Każda minuta w tej sytuacji była ważna dla policjantów, aby dotrzeć do kobiety.  Na miejscu zastali zgłaszającą, która przekazała funkcjonariuszom informację , że jej siostra od dwóch dni nie wychodzi ze swojego pokoju, ciągle śpi i nie można z nią nawiązać kontaktu co może być wynikiem zażycia dopalaczy.

Policjanci zastali  25 - latkę nieprzytomną i natychmiast udzielili jej pomocy. Przybyła na miejsce załoga pogotowia zabrała nieprzytomną kobietę do szpitala. Efektem zażycia niewiadomego pochodzenia substancji psychoaktywnych była czasowa utrata mowy przez kobietę.

 

Dąbrowscy kryminalni prowadząc dochodzenie w tej sprawie zatrzymali dwóch mężczyzn:  25 – letniego mieszkańca gminy Bolesław oraz 27 - letniego mieszkańca województwa świętokrzyskiego.  W  trakcie przeszukań ich miejsc zamieszkania  zabezpieczyli około 70 woreczków strunowych wśród nich kilka  z zawartością jasnej substancji i suszu (substancje te zostaną poddane badaniu laboratoryjnemu), wagę elektroniczną, amunicję wojskową  oraz elementy broni palnej.

Mieszkańcowi województwa świętokrzyskiego wstępnie przedstawiono zarzut  posiadania  broń palnej i  amunicji bez zezwolenia, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

Sprawa jest rozwojowa.

 

Pamiętajmy, że producenci i sprzedawcy substancji psychoaktywnych kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie, a sprzedając  je - sprzedają śmierć.

Apelujemy  aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Często mieszkanki te okazują się śmiertelne dla organizmu. Zwracajmy uwagę na zachowanie naszych najbliższych, na środowisko, w jakim przebywają. Wystarczy naprawdę chwila, by doszło do tragedii, ale wystarczy jedna decyzja, by zapobiec, by pomóc, by uratować.

Ostrzegamy:

- Dopalacze to substancje uzależniające. Już jednorazowe zażycie może być początkiem nałogu.

- Nie ma bezpiecznych dopalaczy! Ich zażywanie grozi utratą zdrowia, a często też śmiercią!

- Sprzedaż dopalaczy to przestępstwo! Grozi za to odpowiedzialność karna oraz wysoka grzywna.

Niezależnie od działań Policji, ważnym jest przede wszystkim uświadomienie szczególnie młodym ludziom, że dopalacze to groźna trucizna i każde ich zażycie może wiązać się z poważnym, a nawet śmiertelnym ryzykiem. Reagujmy, jeśli w naszym towarzystwie ktoś zamierza zażyć te substancje i stanowczo odmawiajmy gdy nas do tego namawia.

Alarmujmy o tym pod nr 112!