Dwaj obcokrajowcy zatrzymani za rozbój na mieszkańcu Krakowa

Dwaj obcokrajowcy zatrzymani za rozbój na mieszkańcu Krakowa

Dzielnicowi z 6 Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali dwóch mężczyzn - obywateli Ukrainy w wieku 29 i 33 lata, którzy dokonali rozboju na młodym mężczyźnie. Decyzją Sądu sprawcy zostali  tymczasowo aresztowani.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu.  Dzielnicowi podczas pełnienia służby w terenie służbowym zostali zaczepieni przez młodego mężczyznę, który poprosił o pomoc. Funkcjonariusze ustalili, że ich rozmówca padł ofiarą rozboju. Wracając z pracy do domu podeszło do niego dwóch mężczyzn, którzy posługiwali się językiem ukraińskim. Byli bardzo agresywni, pobili go a następnie zabrali dwie kurtki, które zgłaszający miał na sobie. Zebrane informację pomogły policjantom ustalić rysopis sprawców. Na tej podstawie dzielnicowi dotarli do dwóch obywateli Ukrainy, którzy mieszkali w wynajmowanym mieszkaniu na terenie Kurdwanowa. Okazało się, że mężczyźni pracują w Krakowie i wracając do domu po pracy zauważyli młodego mężczyznę i napadli go. Przy jednym z  zatrzymanych znaleziono skradzioną kurtkę.

Sprawcy zostali zatrzymani  - usłyszeli zarzuty rozboju art. 280kk za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.