Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem o bezpieczeństwie w wakacje

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem o bezpieczeństwie w wakacje

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem odwiedzili młodzież przebywającą na wypoczynku w Jaworkach i Szczawnicy. W ostatnim tygodniu przeprowadzili łącznie pięć spotkań, w których udział wzięło 147 osób.

W trakcie pogadanek policjanci przypominali wypoczywającym o zasadach bezpieczeństwa podczas spędzania czasu nad wodą i w wodzie w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo ...nad wodą” oraz bezpieczeństwie w okresie wakacji w ramach działań „Bezpieczne wakacje 2018”. Zachęcali również do przygotowania spotu promującego bezpieczne przebywanie nad wodą pn. „Filmowy przeWODNIK”, który jest istotnym elementem akcji. Ponadto funkcjonariusze uświadamiali młodzież, jak się należy zachować w trakcie wycieczek górskich oraz jak postępować w przypadku zagubienia się.  Uczestnicy spotkania zadawali wiele pytań, na które policjanci chętnie udzielali odpowiedzi.

Spotkania prowadzone są w trosce o najmłodszych, aby okres wakacji był okresem  przyjemnym i przede wszystkim bezpiecznym. Bardzo ważne jest uświadamianie najmłodszym  zagrożeń, jakie mogą spotkać podczas wypoczynku nad wodą i w górach, aby zminimalizować ilość zdarzeń z ich  udziałem.