Dzielnicowi z Małopolski najlepszymi w kraju

Dzielnicowi z Małopolski najlepszymi w kraju

Zakończyły się VIII Ogólnopolskie Zawody Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”, których celem było  doskonalenie umiejętności zawodowych oraz wyłonienie najlepszego dzielnicowego w kraju.

W tym roku, 34 reprezentantów wszystkich województw, przystąpiło do pięciu konkurencji konkursowych – oprócz konkurencji stałych takich, jak test wiedzy policyjnej, strzelanie oraz symulacji, w tegorocznych zawodach dodano dwie nowe : pierwsza pomoc przedmedyczna i symulacja z zakresu podstawowych czynności służbowych związanych ze służbą patrolową.

Dzisiaj w Szkole Policji w Katowicach odbyło się uroczyste podsumowanie zawodów i wręczenie nagród zwycięzcom.

Tytuł najlepszego w kraju dzielnicowego zdobył reprezentant Małopolski sierżant Krzysztof SREBNICKI, na co dzień pracujący w krakowskim garnizonie Policji. Tuż za podium, na czwartym miejscu, znalazł się drugi reprezentant naszego województwa – mł.asp. Paweł RUSINEK z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Małopolscy dzielnicowi okazali się także najlepsi „drużynowo”, zdobywając pierwszą lokatę

Dodatkowo sierżant Krzysztof Srebnicki był najlepszy w symulacji „podstawowe czynności służbowe związane ze służbą patrolową” a mł.asp.Paweł Rusinek najlepiej rozwiązał test wiedzy zawodowej 

W zakończeniu zawodów uczestniczyli m.in. Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Paweł Dzierżak oraz Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie mł.insp.Piotr Kulesza, którzy pogratulowali zwycięzcom dobrego przygotowania zawodowego i życzyli dalszych sukcesów - nie tylko w kolejnych zawodach ,ale także w codziennej służbie, która konfrontuje z różnymi życiowymi problemami i w której przydają się zdobyta wiedza i umiejetności